E-commerce | Incomaker

E-commerce

Product recommendations

Personalization is a Holy Grail of marketing! Provide your customers with personalized product recommendations. Send them personalized offers by email, SMS, Viber, or e.g. through a mobile app. Or show them what they could they be interested in directly in your e-shop. Adjust prices for a particular customer and moment. Increase your sales by up to 35% with personalized offers. Automatically and easily.

oil.PNG

Abandoned carts

Don't miss the unfinished sale! Incomaker can gently and automatically remind the customer or motivate him with a small discount. Increase your sales this way.

ec_logo.png

Best Oil Česká republika s.r.o. is a specialized distributor of Shell oils and lubricants. We are a company in B2B and we omitted and didn't use online channels for a long time. Incomaker helped us to adopt digital marketing. We are satisfied with their customer support and mainly with the fact that Incomaker solves the whole scale of marketing problems in a single system.

Jaroslav Lekeš, BestOil

Zapojte se do elektronického obchodování

Incomaker se dá jednoduše připojit k platformám pro e-komerci. Stačí nainstalovat příslušný plugin a máte hotovo. Vše ostatní už bude fungovat automaticky!

shopy.png
reactivation.png

Reaktivační kampaně

S Incomakerem je snadnější motivovat zákazníky k příštím nákupům. Vyhledejte si zákazníky, kteří u vás už delší dobu nic nekoupili a pošlete jim například poukaz na slevu při příštím nákupu! Myslete i na své stálé zákazníky a pošlete jim personalizovanou nabídku. Někdo ve vašem e-shopu nakupuje pravidelně granule pro psa a blíží se termín dalšího nákupu? Připomeňte mu, že jeho mazlíčkovi brzy dojde jídlo a zvyšte tak šanci, že nakoupí právě u vás.

Product Feeds

Manage product feeds with Incomaker easity. Automate updating information in price comparator and generate automated ads from the feeds.

Let me try!

products.png