Míra otevření zpráv: 91%?
  • SMS mají vynikající průměrnou míru otevření (přes 90 %)
  • náklady na SMS, zohledňující míru otevření, jsou velmi podobné nákladům na email
  • počty kliknutí v SMS jsou srovnatelné s emaily (1-4 %)

Snem každého marketéra je, aby si zákazník přečetl všechny doručené emaily. Bohužel s mírou otevření 20-25 % je toto jako realita dost vzdálené. Nicméně existuje komunikační kanál, u kterého je míra otevření v průměru vyšší než 90 %: SMS.

Podle našeho průzkumu 91 % marketingových textových zpráv zákazník otevře a přečte.  Žádné velké překvapení. Pokud dostanete textovou zprávu, obvykle ji také otevřete, nebo ne?

Jiné zdroje uvádí velmi podobné výsledky: celková míra otevření je okolo 94 % (z toho 73 % otevírá všechny textové zprávy a 21 % jen od odesílatelů, které zná). Skvělé je na tom i to, že tyto slibné výsledky jsou stejné napříč věkovými skupinami i regiony.

MÝTY KOLEM SMS MARKETINGU

Ohledně využití SMSek v marketingu koluje několik mýtů:

SMSKY NEJSOU ZADARMO

Pravda, ale to ani e-maily nebo další způsoby zasílání zpráv. Když ponecháme stranou náklady na obsah, stále jsou tu náklady na samotný komunikační kanál, i když jsou součástí paušálního poplatku. Pokud paltíte měsíčně řekněme 1300 Kč a můžete poslat 20 000 e-mailů, stojí vás každý 0,06 Kč. S 20% mírou otevření jsou náklady na dosažení zákazníka přibližně 0,30 Kč, což je srovnatelné s cenami, které byste zaplatili za SMS.

SMSKY JSOU PŘÍLIŠ KRÁTKÉ

Pravda, ale stručnost může být i k užitku. Jasné a krátké zprávy jsou to, o co byste měli v marketingu usilovat.

SMS marketing

MÍRA PROKLIKU NENÍ JINÁ NEŽ U MAILINGU

To je pravda. Přestože u míry otevření je tak velký rozdíl, podle dat z Incomakeru je míra prokliku mezi 1-4 % jak u SMS, tak u e-mailu. Ale lidé nejsou zvyklí na SMSky klikat a marketingový dopad přesahuje počet kliknutí.

NEDÁ SE ZMĚŘIT VÝSLEDEK

Na měření výsledků používáme nepřímé metody. I když to není tak snadné jako s některými jinými kanály, pořád máme mnohem vice dat než u offline kanálů a v dostatečném množství pro zhodnocení výsledků.

SMS SE NEDAJÍ PERSONALIZOVAT TAK DOBŘE, JAKO EMAILY

Tohle není pravda. Existují technologie, které umí z hlediska personalizace pracovat s SMSkou stejně jako s mailem. Např. Incomaker má nástroj, který personalizuje mail i SMS prakticky stejně.

Zvažte využití SMSek jako součást vašeho digitálního marketingového mixu. Tento komunikační kanál není tolik využívaný a výsledek vás může překvapit.

Glazed Hide Regions
Secondary Header
0 Comments
Wednesday, November 27, 2019 By Tomáš Bartoš